Müziğin Büyüsü

Yolda kulağında kulaklık son sesle en sevdiğin müzisyenin şarkısını dinleyerek yürürsün ya! Ya da; morelin bozuktur, bir kafede oturuyorsun bilgisayardan çalınan bir şarkı beyninde hatıralarını tetikler ve eski aşkını veya hüzünlü bir hatıranı anımsarsın.

Sizelere bilimsel, teknik anlamda beynin bu olayı nasıl gerçekleştirdiğini yazabilirim elbette ama bunu yazmayacağım. Müzik o kadar büyülüdür ki neşemizi, hüznümüzü, aşkımızı herşeyi bu yolla anlatabiliriz. Ne renk, ne ırk, ne mezhep hiçbiri bunun önünde duramaz. Düşünün! Onlarca, yüzlerce, binlerce insan aynı ritim ile dans ediyor, ritim tutuyor. Bunu yapabilen başka hangi sanat var. Her büyük müzisyen bunu söyledi aslında insanları bir araya getirecek ve onları barışa ve sevgiye, huzura taşıyacak müzik olacak. Hangi türde olursa olsun. Bu onun sihiri bizler birer frekans ile yaşarız. Kalp atışımız bile bir ritim ve frekansla atar.

Sonuç olarak bu insanlar gerçekten inanılmaz bir iş yapıyorlar. Benim de tanıdığım bir kaç müzisyen arkadaşım var. Onlara her zaman bunu söylerim. Dünya'da eğer barış istiyorsak müziğe daha bir önem vermeliyiz. Bu insanlara daha bir saygı göstermeliyiz. Bu insanlarda bu işi ciddiye alıp; yaptıkları işte ciddi ve prensipli olmalılar. En iyi ve en güzelini yapmalılar. Doğanın senfonisini bulmalılar. İnsanlık adına!.

İzleme 43
Etiketler : sanat türler müzik büyü

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap