WES - Tüm ekzom dizileme nerelerde kullanılır?

Nerelerde Kullanılır?

1.Klinik bulgular ile ayırıcı tanıya gidilemeyen bütün hastalıkların tanısında

2. Klinik bulgular ile desteklenen genetik temelli bütün hastalıkların tanısında

kullanılabilirler.

Ayrıca çocuğunuza ait bu veriler ile beslenme genetiği(Nutrigenetik), spor genetiği, kariyer genetiği, sosyopsikolojik genetik analizlerini yaptırabilir, bu bilgiler dahilinde Çocuğunuzun

  1. doğru beslenme planı ile doğru vücut gelişimi
  2. spor genetiği ile spora yatkınlığı; eğer yatkın ise yüzme, uzun mesafe yada kısa mesafe koşma gibi detaylarla doğru spora yönelmesi
  3. kariyer genetiği ile sosyal yada fen bilimleri alanine olan yatkınlıkları ve sosyal iletişim becerilerine yatkınlıkları
  4. cilt genetiği ile cilt altyapısı v eve hem cocuk hem de anne babanın cilt bakım ve doğru yaşlanma ve anti aging stratejileri belirlenebilir.

Çocuğunuzun genetik şifresini kordon kanıyla birlikte saklatabilirsiniz. Bu testi trio olarak çalışarak (anne+baba+çocuk) kendinizi ve gelecek nesillerinizi de koruma ve takip altına alabilirsiniz.

WES testi ile aşağıdaki sorulara cevap bulabilirsiniz?

  • Çocuğum spora yatkın mı? Hangi spor alanında daha başarılı olur?

Spora yatkınlık ile ilgili genler analiz edilerek çocuğunuzun hangi spora yatkınlığının olduğunu, kas gelişimini etkileyen genler analiz edilerek yaptığı spor ile sakatlanma riskini öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzu genetiğine uygun bir spora yönlendirerek daha başarılı olmasına destek verebilirsiniz.

  • Çocuğumun obeziteye yatkınlığı var mı?

Obezie ile ilişkili genler analiz edilir ve çocuğunuzun yatkınlığını öğrenebilirsiniz. Besin intoleranslarını göz önünde bulundurarak beslenme alışkanlıklarını değiştirebilir ve obezitenin önüne geçebilirsiniz.

  • Çocuğumuzun ve bizim doğru beslenmesinde Nutrigenetik testin önemi nedir?

Beslenma alışkanlıklarımızı genetiğinize göre düzenleyerek, beslenme ile ilişkili hastalıklara karşı önlem alıp,  yaşam standartlarınızı yükseltebilirsiniz. Doğru beslenme ile daha sağlıklı daha mutlu bir hayat yaşamak sizin elinizde.

  • Aile büyüklerimizde kanser, diyabet gibi kalıtsal hastalıklar var. Bizim bu hastalıklarla karşılaşma riskimiz nedir?

WES sayesinde aile öykünüze göre hastalıklarla ilgili genler analiz edilir ve sizin bu hastalıklara karşı genetik yatkınlığınız belirlenir. Bu riski azaltmak için çevresel faktörlere karşı önlemler alabildiğiniz gibib ilgili alanda düzenli takipler yaptırarak erken tanı ve tedavi sayesinde sorununuzla yüzleşmeden tedavideki başarı oranınızı arttırabilirsiniz.

İzleme 487

Gönderiye yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir! Giriş Yap